Lek. med. Krzysztof Błecha

Lekarz medycyny ze specjalizacją z chorób wewnętrznych i rehabilitacji medycznej; Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej, wiceprezes sekcji fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Absolwent kursu akupunktury Polskiego Towarzystwa Akupunktury.

Autor kilku monografii i artykułów naukowych oraz kilkudziesięciu popularno-naukowych dotyczących profilaktyki zdrowotnej, ziołolecznictwa, rehabilitacji medycznej i suplementacji diety. W 2011 r. wraz z prof. Iwoną Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego napisał książkę pt. Profilaktyka zdrowotna i fitoterapia. Jest również autorem innej książki pt. Ziołolecznictwo Ojca Grzegorza Sroki, wydanej w 2013 r.

Jest autorem rozdziału w książce Olejki eteryczne w profilaktyce i leczeniu chorób infekcyjnych pod redakcją prof. dr hab. n. farm. Anny Malm. Prowadzi wykłady z ziołolecznictwa na uczelniach w całej Polsce m.in. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie oraz na Uniwersytetach III wieku. Jest ekspertem Parlamentarnego Zespołu ds. Polskiego Zielarstwa.