Lek. med. Marcin Samosiej

W 1998 ukończone studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi.

W latach 2000- 2005 rezydentura na oddziale chorób wewnętrznych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im . M. Pirogowa w Łodzi zakończona uzyskaniem w 2006 r. tytułu specjalisty chorób wewnętrznych.

Od 2005- 2021 praca na stanowisku kierownika Poradni Ziołoleczniczej Konwentu Bonifratrów w Łodzi.

Od 2014 roku członek Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (członek Komisji Rewizyjnej).

Od 2015 -2021 funkcja kierownika Poradni Ziołolecznictwa w Centrum Medycznym Bonifratrów w Warszawie.

W ostatnich latach prowadzone wykłady i szkolenia (stacjonarne lub on-line) na studiach podyplomowych z zakresu ziołolecznictwa (UAM w Poznaniu i UTP w Bydgoszczy) oraz wykłady dla słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Weku w Łodzi , Warszawie , Krakowie i kilku mniejszych miejscowościach.

Liczne wystąpienia tematyczne na konferencjach z zakresu fitoterapii i naturalnych metod leczenia (m.in. Semiku Zielarskim, Konferencji „ Interherba” , Zielarskiej Konferencji Kobiet w Korycinach , Narodowym Kongresie Naturoterapii, Konferencji „Hospicjum”)

Wielokrotny udział w imprezach propagujących ziołolecznictwo – w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym, spotkaniach dla pacjentów , prelekcjach dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych organizowanych w placówkach bonifraterskich i innych miejscach.

Udział w programach telewizyjnych i radiowych przybliżających Ziołolecznictwo Bonifratrów -(TV Trwam , Radio Niepokalanów ) .Kilka publikacji tematycznych z zakresu praktyki ziołoleczniczej w „ Postępach Fitoterapii” i liczne artykuły dla pacjentów – m.in. w kwartalniku bonifraterskim – „Bądź Zdrów”